| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Biscuit, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| McDONALD'S, Hotcakes (plain) | 0.000g |
| Soup, black bean, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Snacks, granola bars, soft, uncoated, chocolate chip | 0.000g |
| Pie crust, deep dish, frozen, unbaked, made with enriched flour | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Tortilla, includes plain and from mutton sandwich (Navajo) | 0.000g |
| Fish, salmon, red, (sockeye), canned, smoked (Alaska Native) | 0.000g |
| Snacks, tortilla chips, nacho cheese | 0.000g |
| McDONALD'S, French Fries | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, shank, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, HARMONY | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Snacks, potato chips, fat-free, made with olestra | 0.000g |
| Candies, KIT KAT Wafer Bar | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Waffles, buttermilk, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, liver, raw | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, 60% fat, stick | 0.000g |
| Pie, pecan, commercially prepared | 0.000g |
| Soup, chunky chicken noodle, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, frozen | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, sauteed | 0.000g |
| Broccoli raab, cooked | 0.000g |
| Snacks, RALSTON PURINA, CHEX MIX | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, cooked, simmered | 0.000g |
| Teff, uncooked | 0.000g |
| Fish, sheefish, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water, decaffeinated | 0.000g |
| Candies, fudge, vanilla, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, raw | 0.000g |
| Waffle, buttermilk, frozen, ready-to-heat, toasted | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, powder | 0.000g |
| Crustaceans, crab, alaska king, imitation, made from surimi | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, microwaved | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center rib (chops or roasts), bone-in, separable lean only, raw | 0.000g |
| McDONALD'S, Scrambled Eggs | 0.000g |
| Candies, fudge, peanut butter, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Babyfood, cereal, oatmeal, dry | 0.000g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| BURGER KING, French Toast Sticks | 0.000g |
| Margarine, regular, unspecified oils, with salt added | 0.000g |
| Mayonnaise, made with tofu | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), sweetened, flaked, packaged | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, rump, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Pie crust, standard-type, frozen, ready-to-bake, enriched | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Pasta with Sliced Franks in Tomato Sauce, canned entree | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S CRISPIX | 0.000g |
| Beans, kidney, all types, mature seeds, canned | 0.000g |
| Corn, sweet, yellow, canned, whole kernel, drained solids | 0.000g |
| Refried beans, canned, fat-free | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, chitterlings, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, yellow | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, WHEATIES Raisin Bran | 0.000g |
| Waffle, plain, frozen, ready-to-heat, microwave | 0.000g |
| Dates, deglet noor | 0.000g |
| Candies, soft fruit and nut squares | 0.000g |
| Oil, corn and canola | 0.000g |
| Potatoes, french fried, crinkle or regular cut, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Snacks, popcorn, microwave, 94% fat free | 0.000g |
| Chicken breast tenders, cooked, conventional oven | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, meat only, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Caribou, hind quarter meat, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, strained | 0.000g |
| Fish, salmon, pink, canned, drained solids with bone | 0.000g |
| Cabbage, common, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Snacks, tortilla chips, plain, white corn | 0.000g |
| Snacks, pretzels, hard, plain, salted | 0.000g |
| English muffins, plain, enriched, with ca prop (includes sourdough) | 0.000g |
| USDA Commodity, luncheon meat, canned | 0.000g |
| Peppers, sweet, red, sauteed | 0.000g |
| Pork, bacon, rendered fat, cooked | 0.000g |
| USDA Commodity, chicken fajita strips, frozen | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BASIC 4 | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.000g |
| Frijoles rojos volteados (Refried beans, red, canned) | 0.000g |
| Chicken patty, frozen, uncooked | 0.000g |
| Waffles, plain, frozen, ready -to-heat, toasted | 0.000g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center loin (chops), bone-in, separable lean only, raw | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, commercial, regular, without salt | 0.000g |
| USDA Commodity, turkey taco meat, frozen, cooked | 0.000g |
| Fast foods, potatoes, hashed brown | 0.000g |
| McDONALD'S, Chicken SELECTS Premium Breast Strips | 0.000g |
| Formulated bar, POWER BAR, chocolate | 0.000g |