| Peanut butter, smooth style, without salt | 0.00g |
| Stew, hominy with mutton (Navajo) | 0.00g |
| Tortilla, includes plain and from mutton sandwich (Navajo) | 0.00g |
| Fish, salmon, red, (sockeye), canned, smoked (Alaska Native) | 0.00g |
| Chicken, broilers or fryers, thigh, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Drumstick, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| POPEYES, Fried Chicken, Spicy, Breast, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Fish, salmon, coho (silver), raw (Alaska Native) | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| Seal, bearded (Oogruk), meat, low quadrant, raw (Alaska Native) | 0.00g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.00g |
| Soup, SWANSON Chicken Broth 99% Fat Free | 0.00g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water, decaffeinated | 0.00g |
| Fish, sheefish, raw (Alaska Native) | 0.00g |
| Soup, ramen noodle, beef flavor, dry | 0.00g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean only, unheated | 0.00g |
| Noodles, egg, cooked, unenriched, with added salt | 0.00g |
| Soup, wonton, Chinese restaurant | 0.00g |
| Beans, pinto, mature seeds, raw | 0.00g |
| Seal, bearded (Oogruk), meat, dried (Alaska Native) | 0.00g |
| Peanut butter, chunk style, without salt | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Potato Wedges, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Elk, free range, ground, cooked patties (Shoshone Bannock) | 0.00g |
| Fish, salmon, red, canned, bones removed (Alaska Native) | 0.00g |
| Scrapple, pork | 0.00g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Chicken, broilers or fryers, back, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.00g |
| Nuts, coconut cream, canned, sweetened | 0.00g |
| Waffles, plain, frozen, ready-to-heat | 0.00g |
| Snacks, popcorn, microwave, 94% fat free | 0.00g |
| Chicken breast tenders, cooked, conventional oven | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean only, unheated | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, meat only, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Caribou, hind quarter meat, raw (Alaska Native) | 0.00g |
| Fish, salmon, pink, canned, drained solids with bone | 0.00g |
| Cereals, oats, regular and quick and instant, not fortified, dry | 0.00g |
| WENDY'S, Chicken Nuggets | 0.00g |
| Elk, free range, roast, eye of round, raw (Shoshone Bannock) | 0.00g |
| Cheese, cottage, creamed, large or small curd | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean and fat, heated, roasted | 0.00g |
| POPEYES, Batter Fries, analyzed prior to December 2006 | 0.00g |
| Nuts, almonds, dry roasted, without salt added | 0.00g |
| Cream, sour, cultured | 0.00g |
| Waffles, plain, frozen, ready -to-heat, toasted | 0.00g |
| Fast foods, potatoes, hashed brown | 0.00g |
| WENDY'S, French Fries | 0.00g |
| Waffle, buttermilk, frozen, ready-to-heat, microwaved | 0.00g |
| POPEYES, Fried Chicken, Spicy, Drumstick, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Beans, pinto, mature seeds, cooked, boiled, with salt | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Popcorn Chicken, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Pepperoni, pork, beef | 0.00g |
| Alcoholic beverage, beer, light | 0.00g |
| POPEYES, Spicy Chicken Strips, analyzed 2006 | 0.00g |
| Potatoes, french fried, shoestring, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.00g |
| Soup, chicken noodle, dry, mix | 0.00g |
| Alcoholic beverage, beer, light, BUD LIGHT | 0.00g |
| Cereals, oats, regular and quick and instant, unenriched, cooked with water (includes boiling and microwaving), without salt | 0.00g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, CHEERIOS | 0.00g |
| Fast Foods, biscuit, with egg and sausage | 0.00g |
| Chicken, broilers or fryers, wing, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.00g |
| POPEYES, Fried Chicken, Mild, Thigh, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Candies, chocolate, dark, 60-69% cacao solids | 0.00g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, prepared from granules with milk, water and margarine added | 0.00g |
| Fish, halibut, raw, with skin (Alaska Native) | 0.00g |
| Fish, salmon, red, (sockeye), kippered (Alaska Native) | 0.00g |
| Whale, beluga, eyes (Alaska Native) | 0.00g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.00g |
| Frankfurter, beef | 0.00g |
| Potatoes, french fried, all types, salt added in processing, frozen, home-prepared, oven heated | 0.00g |
| Seeds, sunflower seed kernels, oil roasted, without salt | 0.00g |
| POPEYES, Fried Chicken, Spicy, Thigh, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Alcoholic beverage, beer, light, BUDWEISER SELECT | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Biscuit, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Noodles, egg, cooked, enriched, with added salt | 0.00g |
| Smelt, dried (Alaska Native) | 0.00g |
| Frybread, made with lard (Navajo) | 0.00g |
| Pie, pecan, commercially prepared | 0.00g |
| Burrito, bean and cheese, frozen | 0.00g |
| Steelhead trout, boiled, canned (Alaska Native) | 0.00g |
| Nuts, brazilnuts, dried, unblanched | 0.00g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Biscuits | 0.00g |
| Elk, free range, roast, eye of round, cooked (Shoshone Bannock) | 0.00g |
| Caribou, shoulder meat, dried (Alaska Native) | 0.00g |
| Babyfood, cereal, oatmeal, dry | 0.00g |
| McDONALD'S, Scrambled Eggs | 0.00g |
| Waffle, buttermilk, frozen, ready-to-heat, toasted | 0.00g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.00g |
| Burrito, bean and cheese, microwaved | 0.00g |
| Fish, halibut, cooked, with skin (Alaska Native) | 0.00g |
| Beans, kidney, all types, mature seeds, canned | 0.00g |
| BURGER KING, French Fries | 0.00g |
| Candies, chocolate, dark, 45-59% cacao solids | 0.00g |
| POPEYES, Fried Chicken, Mild, Drumstick, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Cereals, oats, instant, fortified, plain, dry | 0.00g |
| Waffle, plain, frozen, ready-to-heat, microwave | 0.00g |
| BURGER KING, CHICKEN TENDERS | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Skin and Breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Fish, salmon, sockeye (red), raw (Alaska Native) | 0.00g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.00g |