| Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| McDONALD'S, Hotcakes (plain) | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |
| Sauce, pasta, spaghetti/marinara, ready-to-serve | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, dry | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, enhanced, separable lean and fat, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Nuts, pine nuts, dried | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, broiled, pan-fried or roasted, reduced sodium | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, prepared | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Waffles, buttermilk, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Tempeh | 0.000g |
| Emu, fan fillet, cooked, broiled | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Corn pudding, home prepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S ALL-BRAN Original | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Fast foods, miniature cinnamon rolls | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, sirloin (roasts), bone-in, separable lean only, cooked, roasted | 0.000g |
| McDONALD'S, Spicy Buffalo Sauce | 0.000g |
| Edamame, frozen, prepared | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, strained | 0.000g |
| BURGER KING, Hash Brown Rounds | 0.000g |
| Carrots, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Biscuits | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, chitterlings, cooked, simmered | 0.000g |
| Babyfood, cereal, oatmeal, dry | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center rib (chops or roasts), bone-in, separable lean only, raw | 0.000g |
| McDONALD'S, Scrambled Eggs | 0.000g |
| Candies, fudge, peanut butter, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, raw | 0.000g |
| Waffle, buttermilk, frozen, ready-to-heat, toasted | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, powder | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, microwaved | 0.000g |
| Oil, industrial, coconut, principal uses candy coatings, oil sprays, roasting nuts | 0.000g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light, no sugar added | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, tenderloin, separable lean only, raw | 0.000g |
| Oil, vegetable, industrial, soy (partially hydrogenated ) and soy (winterized), pourable clear fry | 0.000g |
| Bread, white, commercially prepared (includes soft bread crumbs) | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, with salt | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, with nuts, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| McDONALD'S, Baked Apple Pie | 0.000g |
| Fish, roughy, orange, raw | 0.000g |
| Snacks, tortilla chips, ranch-flavor | 0.000g |
| Candies, milk chocolate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, FRUIT HARVEST Banana Berry | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, yellow | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Puddings, rice, ready-to-eat | 0.000g |
| Oil, vegetable, industrial, soy (partially hydrogenated), multiuse for non-dairy butter flavor | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, rich | 0.000g |
| Waffles, plain, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Cucumber, with peel, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, whole wheat, rolled oats, presweetened, with almonds, single brand | 0.000g |
| Pork, Shoulder breast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, dry | 0.000g |
| Pork, cured, feet, pickled | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, CORN FLAKES With Real Bananas | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 13% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Bread crumbs, dry, grated, plain | 0.000g |
| Turkey, all classes, giblets, cooked, simmered, some giblet fat | 0.000g |
| Emu, top loin, cooked, broiled | 0.000g |
| Mushrooms, enoki, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, HONEY NUT CHEERIOS | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Soup, hot and sour, Chinese restaurant | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit, toasted ( include apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Emu, oyster, raw | 0.000g |
| Candies, TOOTSIE ROLL, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Baking chocolate, unsweetened, squares | 0.000g |
| Crackers, cheese, sandwich-type with cheese filling | 0.000g |
| McDONALD'S, Honey | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| USDA Commodity, Peanut Butter, smooth | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, boneless, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Snacks, popcorn, unpopped kernels | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Soup, clam chowder, new england, canned, condensed | 0.000g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, dietetic or low calorie | 0.000g |
| Formulated bar, POWER BAR, chocolate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KASHI Good Friends by Kellogg | 0.000g |
| Ham, sliced, extra lean | 0.000g |