| Tennis Bread, plain (Apache) | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sodium saccharin, lemon-flavored, powder | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, reduced fat | 0.000g |
| Balsam-pear (bitter gourd), pods, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Peaches, frozen, sliced, sweetened | 0.000g |
| Chicken nuggets, frozen, cooked | 0.000g |
| Beans, pinto, mature seeds, canned | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, raw | 0.000g |
| Soy sauce made from hydrolyzed vegetable protein | 0.000g |
| Blueberries, frozen, sweetened | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, dry | 0.000g |
| Nuts, pine nuts, dried | 0.000g |
| Amaranth leaves, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled | 0.000g |
| Lettuce, green leaf, raw | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, prepared | 0.000g |
| Oil, vegetable, walnut | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Coffee, instant, regular, prepared with water | 0.000g |
| Pears, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Vegetables, mixed, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| HORMEL Vegetarian Chili with Beans, canned entree | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Wine, non-alcoholic | 0.000g |
| Taro, raw | 0.000g |
| Beans, snap, yellow, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, prepared with water | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S ALL-BRAN Original | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Radishes, oriental, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Tomato and vegetable juice, low sodium | 0.000g |
| Cereals, farina, enriched, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Beans, snap, green, frozen, all styles, unprepared | 0.000g |
| Yardlong bean, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Babyfood, juice, orange | 0.000g |
| Teff, uncooked | 0.000g |
| Applesauce, canned, unsweetened, without added ascorbic acid (includes USDA commodity) | 0.000g |
| Fruit cocktail, (peach and pineapple and pear and grape and cherry), canned, heavy syrup, solids and liquids | 0.000g |
| Soup, SWANSON Chicken Broth 99% Fat Free | 0.000g |
| Babyfood, fruit, pears and pineapple, junior | 0.000g |
| Egg, white, raw, fresh | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, NATURE'S PATH, OPTIMUM | 0.000g |
| Babyfood, fruit, pears and pineapple, strained | 0.000g |
| Soup, beef broth bouillon and consomme, canned, condensed | 0.000g |
| Tomatoes, red, ripe, canned, with green chilies | 0.000g |
| Bread, pita, white, enriched | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, sprouted, raw | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water, decaffeinated | 0.000g |
| Corn, sweet, white, canned, cream style, regular pack | 0.000g |
| Onions, frozen, whole, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, with added calcium, vitamins A and D | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, 20% fat | 0.000g |
| Strawberries, raw | 0.000g |
| Vanilla extract | 0.000g |
| BURGER KING, Chicken WHOPPER Sandwich | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, table, all | 0.000g |
| Beans, snap, green, canned, no salt added, drained solids | 0.000g |
| Beans, shellie, canned, solids and liquids | 0.000g |
| Beans, mung, mature seeds, sprouted, canned, drained solids | 0.000g |
| Strawberries, frozen, sweetened, whole | 0.000g |
| Cranberries, raw | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce and apricots, junior | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, commercial, regular, without salt | 0.000g |
| Soy flour, low-fat | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, gin, 90 proof | 0.000g |
| Brussels sprouts, raw | 0.000g |
| Mushrooms, white, stir-fried | 0.000g |
| Cauliflower, green, cooked, with salt | 0.000g |
| Wild rice, raw | 0.000g |
| Garlic, raw | 0.000g |
| Strawberry-flavor beverage mix, powder | 0.000g |
| Sauce, teriyaki, ready-to-serve, reduced sodium | 0.000g |
| Cauliflower, raw | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| Peas and onions, frozen, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, fructose, dry, powder | 0.000g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.000g |
| Lemon juice, raw | 0.000g |
| Fruit punch drink, without added nutrients, canned | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled, with added potassium and sodium | 0.000g |
| Nuts, walnuts, black, dried | 0.000g |
| Mustard greens, frozen, unprepared | 0.000g |
| Noodles, japanese, somen, cooked | 0.000g |
| Candies, fondant, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Tangerine juice, canned, sweetened | 0.000g |
| Tomato products, canned, sauce, spanish style | 0.000g |
| Carbonated beverage, ginger ale | 0.000g |
| Cabbage, savoy, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Beans, cranberry (roman), mature seeds, cooked, boiled, with salt | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sodium saccharin, lemon-flavored, powder, decaffeinated | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, green beans, junior | 0.000g |
| Squash, winter, butternut, frozen, unprepared | 0.000g |
| Macaroni, protein-fortified, cooked, enriched, (n x 6.25) | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat | 0.000g |