| McDONALD'S, Hotcakes (plain) | 0.000g |
| Nopales, cooked, without salt | 0.000g |
| English muffins, plain, unenriched, without calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce and apricots, strained | 0.000g |
| Okra, raw | 0.000g |
| Seaweed, spirulina, dried | 0.000g |
| Sauce, hoisin, ready-to-serve | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Biscuit, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Asparagus, frozen, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Turkey, all classes, meat and skin and giblets and neck, cooked, roasted | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Cereals, ROMAN MEAL, plain, dry | 0.000g |
| Spaghetti, protein-fortified, cooked, enriched (N x 5.70) | 0.000g |
| Soup, lentil with ham, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Shortening frying (heavy duty), soybean (hydrogenated), linoleic (less than 1%) | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean only, trimmed to 0" fat, select, cooked, braised | 0.000g |
| Shortening, industrial, soy (partially hydrogenated), pourable liquid fry shortening | 0.000g |
| Smelt, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Babyfood, fruit, tutti frutti, junior | 0.000g |
| Turkey, young hen, meat and skin, cooked, roasted | 0.000g |
| Beef, round, outside round, bottom round, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Sauce, ready-to-serve, pepper, TABASCO | 0.000g |
| Snacks, KELLOGG, KELLOGG'S NUTRI-GRAIN Cereal Bars, fruit-filled | 0.000g |
| Turkey, wing, smoked, cooked, with skin, bone removed | 0.000g |
| Lemonade, frozen concentrate, pink, prepared with water | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Doughnuts, yeast-leavened, glazed, enriched (includes honey buns) | 0.000g |
| Babyfood, peas and brown rice | 0.000g |
| Beans, kidney, all types, mature seeds, raw | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled | 0.000g |
| Broadbeans (fava beans), mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Parsnips, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, OAT BRAN FLAKES, HEALTH VALLEY | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean only, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, roasted | 0.000g |
| Fish, anchovy, european, raw | 0.000g |
| Beef, round, tip round, separable lean only, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, roasted | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, drumstick, meat and skin, cooked, fried, batter | 0.000g |
| Lettuce, green leaf, raw | 0.000g |
| Cereals, CREAM OF RICE, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, prepared | 0.000g |
| Pimento, canned | 0.000g |
| Oil, vegetable, walnut | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Salad dressing, honey mustard dressing, reduced calorie | 0.000g |
| Fish, trout, mixed species, raw | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Danish pastry, cinnamon, unenriched | 0.000g |
| Game meat, deer, top round, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, tongue, cooked, simmered | 0.000g |
| Babyfood, fruit supreme dessert | 0.000g |
| Coffee, instant, regular, prepared with water | 0.000g |
| Pears, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Soup, chunky chicken noodle, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Veal, variety meats and by-products, kidneys, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Chayote, fruit, raw | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, frozen | 0.000g |
| Beans, snap, green, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| English muffins, plain, enriched, without calcium propionate(includes sourdough) | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Snacks, corn-based, extruded, onion-flavor | 0.000g |
| Carbonated beverage, cream soda | 0.000g |
| Pineapple juice, frozen concentrate, unsweetened, diluted with 3 volume water | 0.000g |
| Cereals, MAYPO, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Kiwi fruit, (chinese gooseberries), fresh, raw | 0.000g |
| Turkey, drumstick, smoked, cooked, with skin, bone removed | 0.000g |
| Turkey, young tom, light meat, meat and skin, cooked, roasted | 0.000g |
| Cabbage, common (danish, domestic, and pointed types), stored, raw | 0.000g |
| Corn bran, crude | 0.000g |
| Turkey, young hen, light meat, meat only, raw | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, sauteed | 0.000g |
| Cream substitute, flavored, liquid | 0.000g |
| Pickles, cucumber, sweet, low sodium (includes bread and butter pickles) | 0.000g |
| Beef, tenderloin, separable lean only, trimmed to 1/8" fat, choice, raw | 0.000g |
| Turkey breast meat | 0.000g |
| Brussels sprouts, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Tomato and vegetable juice, low sodium | 0.000g |
| Beans, great northern, mature seeds, raw | 0.000g |
| Cereals, farina, enriched, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Chicken, feet, boiled | 0.000g |
| Candies, peanut bar | 0.000g |
| Oat bran, raw | 0.000g |
| Rolls, french | 0.000g |
| Vital wheat gluten | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Fish, mackerel, Atlantic, raw | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, lungs, raw | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Babyfood, cookies | 0.000g |
| Soup, scotch broth, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Veal, rib, separable lean only, raw | 0.000g |
| Malt beverage | 0.000g |
| Oil, wheat germ | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, wing, meat and skin, raw | 0.000g |
| Turkey, all classes, wing, meat and skin, cooked, roasted | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S FROSTED MINI-WHEATS, original | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, QUAKER MultiGrain Oatmeal, prepared with water, no salt | 0.000g |
| Fruit butters, apple | 0.000g |
| Game meat, antelope, cooked, roasted | 0.000g |