| Puddings, tapioca, ready-to-eat | 0.00g |
| Smelt, dried (Alaska Native) | 0.00g |
| Lettuce, red leaf, raw | 0.00g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean and fat, heated, roasted | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.00g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, without salt added | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Drumstick, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| POPEYES, Fried Chicken, Spicy, Breast, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Pineapple juice, canned, unsweetened, with added ascorbic acid | 0.00g |
| Pork, pickled pork hocks | 0.00g |
| Milk, chocolate, fluid, commercial, reduced fat, with added calcium | 0.00g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Peppers, sweet, green, sauteed | 0.00g |
| McDONALD'S, Spicy Buffalo Sauce | 0.00g |
| Tomatoes, red, ripe, cooked | 0.00g |
| Nuts, pecans, oil roasted, without salt added | 0.00g |
| Salad dressing, french dressing, commercial, regular | 0.00g |
| Juice, apple and grape blend, with added ascorbic acid | 0.00g |
| Elk, free range, roast, eye of round, cooked (Shoshone Bannock) | 0.00g |
| Caribou, shoulder meat, dried (Alaska Native) | 0.00g |
| Rose Hips, wild (Northern Plains Indians) | 0.00g |
| Nectarines, raw | 0.00g |
| McDONALD'S, Scrambled Eggs | 0.00g |
| Lettuce, cos or romaine, raw | 0.00g |
| Apple juice, canned or bottled, unsweetened, with added ascorbic acid | 0.00g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water, decaffeinated | 0.00g |
| Babyfood, fruit, applesauce and apricots, junior | 0.00g |
| Broccoli, cooked, boiled, drained, with salt | 0.00g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, unprepared | 0.00g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, unenriched, cooked | 0.00g |
| Beans, pinto, mature seeds, raw | 0.00g |
| Candies, chocolate, dark, 70-85% cacao solids | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Breast, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean only, unheated | 0.00g |
| Potatoes, russet, flesh and skin, raw | 0.00g |
| Chokecherries, raw, pitted (Northern Plains Indians) | 0.00g |
| Snacks, tortilla chips, low fat, made with olestra, nacho cheese | 0.00g |
| Orange juice, frozen concentrate, unsweetened, diluted with 3 volume water | 0.00g |
| Candies, chocolate, dark, 45-59% cacao solids | 0.00g |
| POPEYES, Fried Chicken, Mild, Drumstick, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Corn, yellow, whole kernel, frozen, microwaved | 0.00g |
| Squash, summer, crookneck and straightneck, cooked, boiled, drained, with salt | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Potato Wedges, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Elk, free range, ground, cooked patties (Shoshone Bannock) | 0.00g |
| Potato, baked, flesh and skin, without salt | 0.00g |
| Basil, fresh | 0.00g |
| Scrapple, pork | 0.00g |
| Potatoes, baked, flesh and skin, with salt | 0.00g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Chicken, broilers or fryers, back, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.00g |
| Snacks, popcorn, oil-popped, microwave, regular flavor | 0.00g |
| Nuts, coconut cream, canned, sweetened | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, meat only, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Caribou, hind quarter meat, raw (Alaska Native) | 0.00g |
| Fish, salmon, pink, canned, drained solids with bone | 0.00g |
| Honey loaf, pork, beef | 0.00g |
| Fish, salmon, sockeye (red), raw (Alaska Native) | 0.00g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.00g |
| Soup, hot and sour, Chinese restaurant | 0.00g |
| Cereals, oats, instant, fortified, plain, prepared with water (boiling water added or microwaved) | 0.00g |
| Onions, raw | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, ORIGINAL RECIPE, Breast, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Cheese, neufchatel | 0.00g |
| USDA Commodity, Peanut Butter, smooth | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, boneless, separable lean only, heated, pan-broil | 0.00g |
| Snacks, popcorn, unpopped kernels | 0.00g |
| Peanut butter, smooth style, with salt | 0.00g |
| McDONALD'S, Caesar Salad without chicken | 0.00g |
| BURGER KING, Vanilla Shake | 0.00g |
| Pinon Nuts, roasted (Navajo) | 0.00g |
| Babyfood, dinner, vegetables and turkey, strained | 0.00g |
| Cherries, sour, red, raw | 0.00g |
| Pomegranate juice, bottled | 0.00g |
| Tomatoes, red, ripe, cooked, with salt | 0.00g |
| Nuts, walnuts, english | 0.00g |
| Potatoes, french fried, all types, salt added in processing, frozen, unprepared | 0.00g |
| Cabbage, cooked, boiled, drained, without salt | 0.00g |
| Mushrooms, portabella, grilled | 0.00g |
| Pepperoni, pork, beef | 0.00g |
| Alcoholic beverage, beer, light | 0.00g |
| Nuts, hazelnuts or filberts, blanched | 0.00g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| Potatoes, red, flesh and skin, baked | 0.00g |
| Alcoholic beverage, beer, light, BUD LIGHT | 0.00g |
| Cereals, oats, regular and quick and instant, unenriched, cooked with water (includes boiling and microwaving), without salt | 0.00g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, CHEERIOS | 0.00g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, unenriched, dry | 0.00g |
| Cabbage, red, cooked, boiled, drained, with salt | 0.00g |
| Onions, sweet, raw | 0.00g |
| Popcorn, microwave, regular (butter) flavor, made with palm oil | 0.00g |
| Turkey, stuffing, mashed potatoes w/gravy, assorted vegetables, frozen, microwaved | 0.00g |
| Snacks, popcorn, microwave, regular (butter) flavor, made with partially hydrogenated oil | 0.00g |
| Snacks, tortilla chips, unsalted, white corn | 0.00g |
| Apples, raw, without skin | 0.00g |
| Cucumber, peeled, raw | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, ORIGINAL RECIPE, Skin and Breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, whole, boneless, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| Mushrooms, Maitake, Raw | 0.00g |