| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Smelt, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, broiled, pan-fried or roasted, reduced sodium | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, prepared | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, tongue, cooked, simmered | 0.000g |
| Soup, chunky chicken noodle, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, frozen | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Whale, beluga, meat, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Ostrich, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Super Supreme Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Oil, industrial, coconut, principal uses candy coatings, oil sprays, roasting nuts | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Turkey, liver, all classes, raw | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| Fish, halibut, cooked, with skin (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, ground, 95% lean meat / 5% fat, raw | 0.000g |
| Kielbasa, kolbassy, pork, beef, nonfat dry milk added | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, with salt | 0.000g |
| McDONALD'S, Hot Caramel Sundae | 0.000g |
| Fish, roughy, orange, raw | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 10% protein, unbleached, enriched | 0.000g |
| Dates, deglet noor | 0.000g |
| Beans, baked, canned, plain or vegetarian | 0.000g |
| Candies, soft fruit and nut squares | 0.000g |
| Chicken breast tenders, cooked, conventional oven | 0.000g |
| Seal, bearded (Oogruk), meat, dried, in oil (Alaska Native) | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, strained | 0.000g |
| Fish, salmon, pink, canned, drained solids with bone | 0.000g |
| Beef, ground, 75% lean meat / 25% fat, patty, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Caribou, hind quarter meat, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, sirloin (chops or roasts), bone-in, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Cabbage, common, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Elk, free range, roast, eye of round, raw (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Pork, bacon, rendered fat, cooked | 0.000g |
| English muffins, plain, enriched, with ca prop (includes sourdough) | 0.000g |
| USDA Commodity, luncheon meat, canned | 0.000g |
| USDA Commodity, chicken fajita strips, frozen | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Chocolate Chip Cookies | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center rib (chops), bone-in, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Cream, sour, cultured | 0.000g |
| Chicken patty, frozen, uncooked | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center loin (chops), bone-in, separable lean only, raw | 0.000g |
| USDA Commodity, turkey taco meat, frozen, cooked | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, stomach, raw | 0.000g |
| Sauce, pasta, spaghetti/marinara, ready-to-serve, low sodium | 0.000g |
| Game meat, elk, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Honey Nut, dry | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, dry | 0.000g |
| Beans, baked, canned, with pork and tomato sauce | 0.000g |
| Game meat, bison, chuck, shoulder clod, separable lean only, 3-5 lb roast, cooked, braised | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat and bran, presweetened with nuts and fruits | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, boiled, without skin, with salt | 0.000g |
| Game meat, bison, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BERRY BERRY KIX | 0.000g |
| Frostings, vanilla, creamy, ready-to-eat | 0.000g |
| Fish, whitefish, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, drumstick, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Cheese, cream | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, SUN COUNTRY Granola with Almonds | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, sirloin (chops or roasts), bone-in, separable lean only, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Buffalo, free range, top round steak, cooked (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, drumstick, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Babyfood, meat, lamb, strained | 0.000g |
| Game meat, bison, top round, separable lean only, 1" steak, raw | 0.000g |
| Fast foods, english muffin, with cheese and sausage | 0.000g |
| Turkey, stuffing, mashed potatoes w/gravy, assorted vegetables, frozen, microwaved | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, breast, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Noodles, egg, dry, unenriched | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, dry | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, KING VITAMAN | 0.000g |
| Cucumber, peeled, raw | 0.000g |
| Beef, ground, 75% lean meat / 25% fat, loaf, cooked, baked | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Nuts, almonds, blanched | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (roasts), boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Mushrooms, Maitake, Raw | 0.000g |
| Pork, loin, leg cap steak, boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Babyfood, dinner, broccoli and chicken, junior | 0.000g |
| CAMPBELL Soup Company, HEALTHY REQUEST, Chicken with Rice, condensed | 0.000g |
| Candies, dark chocolate coated coffee beans | 0.000g |
| Sausage Griddle Cake Sandwich | 0.000g |
| Turkey sausage, fresh, cooked | 0.000g |
| Chicken breast tenders, uncooked | 0.000g |
| Mushroom, oyster, raw | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, separable lean only, raw | 0.000g |
| Game meat, bison, ribeye, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Beef, ground, 80% lean meat / 20% fat, patty, cooked, broiled | 0.000g |