| Cereals, corn grits, yellow, regular and quick, enriched, dry | 0.000g |
| Beans, liquid from stewed kidney beans | 0.000g |
| Bread, boston brown, canned | 0.000g |
| Cheese, parmesan, hard | 0.000g |
| Quinces, raw | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Coleslaw | 0.000g |
| Seeds, sunflower seed flour, partially defatted | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, shredded, presweetened, single brand | 0.000g |
| Whey, acid, fluid | 0.000g |
| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Babyfood, fruit, apple and raspberry, strained | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, raw | 0.000g |
| Beef, rib eye, small end (ribs 10-12), separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, broiled | 0.000g |
| USDA Commodity, Bakery , Flour Mix Low-fat | 0.000g |
| Breakfast tart, low fat | 0.000g |
| Snacks, popcorn, oil-popped, unsalted | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, enhanced, separable lean only, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Tangerine juice, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham, regular (approximately 13% fat), canned, roasted | 0.000g |
| Veal, leg (top round), separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.000g |
| Tomato products, canned, paste, with salt added | 0.000g |
| Cake, yellow, dry mix, light | 0.000g |
| Turkey, fryer-roasters, skin only, cooked, roasted | 0.000g |
| Beef, brisket, whole, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, braised | 0.000g |
| Puddings, rice, dry mix, prepared with whole milk | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sugar, lemon-flavored, without added ascorbic acid, powder | 0.000g |
| Clam and tomato juice, canned | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, rice, wheat, oats, presweetened, with fruit and almonds, single brand | 0.000g |
| Ham, minced | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, heart, cooked, braised | 0.000g |
| Frozen novelties, ice cream type, chocolate or caramel covered, with nuts | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Doughnuts, yeast-leavened, glazed, enriched (includes honey buns) | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, sirloin (chops), bone-in, separable lean only, cooked, broiled | 0.000g |
| Lemonade, frozen concentrate, pink, prepared with water | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, regular patty; with condiments | 0.000g |
| Spices, ginger, ground | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, NUTRAMIGEN, with iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Beef, top sirloin, separable lean and fat, trimmed to 1/8" fat, choice, cooked, broiled | 0.000g |
| Candies, sesame crunch | 0.000g |
| Cream, half and half, fat free | 0.000g |
| Beef, cured, corned beef, canned | 0.000g |
| Margarine-like spread, fat free, liquid, salted | 0.000g |
| Soup, black bean, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Beef, cured, breakfast strips, cooked | 0.000g |
| Grapes, canned, thompson seedless, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Creamy Wheat, farina, enriched, prepared with water, no salt | 0.000g |
| Pears, raw | 0.000g |
| Melons, honeydew, raw | 0.000g |
| Babyfood, dinner, macaroni and tomato and beef, junior | 0.000g |
| Celeriac, raw | 0.000g |
| Cereals, MALTEX, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, raw | 0.000g |
| Beef, brisket, flat half, separable lean only, trimmed to 0" fat, select, cooked, braised | 0.000g |
| Kale, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Soy sauce made from hydrolyzed vegetable protein | 0.000g |
| Creamy dressing, made with sour cream and/or buttermilk and oil, reduced calorie | 0.000g |
| Blueberries, frozen, sweetened | 0.000g |
| Bread, oatmeal, toasted | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, corn, creamed, junior | 0.000g |
| Frostings, chocolate, creamy, ready-to-eat | 0.000g |
| Ham and cheese loaf or roll | 0.000g |
| Apple cider-flavored drink, powder, added vitamin C and sugar | 0.000g |
| Coffee and cocoa (mocha) powder, with whitener and low calorie sweetener, decaffeinated | 0.000g |
| Cranberry-apple juice drink, bottled | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef with vegetables, toddler | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, Reduced Sugar FROOT LOOPS | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, ears, frozen, raw | 0.000g |
| Pineapple, raw, all varieties | 0.000g |
| Crackers, wheat, sandwich, with cheese filling | 0.000g |
| BURGER KING, Cheeseburger | 0.000g |
| Cereals, corn grits, white, regular, quick, enriched, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Tomatoes, crushed, canned | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Goose, domesticated, meat only, cooked, roasted | 0.000g |
| Beef, tenderloin, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, cooked, broiled | 0.000g |
| Pears, dried, sulfured, uncooked | 0.000g |
| Leeks, (bulb and lower leaf-portion), raw | 0.000g |
| Leavening agents, baking powder, double-acting, straight phosphate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, caramel with nuts | 0.000g |
| Millet, puffed | 0.000g |
| Pears, dried, sulfured, stewed, without added sugar | 0.000g |
| Nuts, mixed nuts, oil roasted, with peanuts, without salt added | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Cookies, coconut macaroons, prepared from recipe | 0.000g |
| Spices, celery seed | 0.000g |
| Spices, chili powder | 0.000g |
| Chicken, meatless, breaded, fried | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean and fat, trimmed to 1/8" fat, choice, cooked, braised | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, TONY'S CINNAMON KRUNCHERS | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Apricots, canned, light syrup pack, with skin, solids and liquids | 0.000g |
| Lemonade-flavor drink, powder, prepared with water | 0.000g |
| Beef, round, tip round, separable lean only, trimmed to 0" fat, choice, cooked, roasted | 0.000g |
| Peanut butter, reduced sodium | 0.000g |
| Oil, corn, peanut, and olive | 0.000g |