| Cream substitute, powdered, light | 0.000g |
| Shortening, industrial, soy (partially hydrogenated ) and corn for frying | 0.000g |
| Chocolate-flavored drink, whey and milk based | 0.000g |
| Squash, winter, hubbard, cooked, boiled, mashed, without salt | 0.000g |
| Beef, retail cuts, separable fat, raw | 0.000g |
| Beef, cured, sausage, cooked, smoked | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, QUAKER MultiGrain Oatmeal, dry | 0.000g |
| Cereals, CREAM OF RICE, cooked with water, without salt | 0.000g |
| Fruit cocktail, (peach and pineapple and pear and grape and cherry), canned, water pack, solids and liquids | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Beef, retail cuts, separable fat, cooked | 0.000g |
| Melon balls, frozen | 0.000g |
| Peanut butter, smooth style, without salt | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, reduced fat | 0.000g |
| Bread, reduced-calorie, oat bran, toasted | 0.000g |
| Crustaceans, crab, dungeness, raw | 0.000g |
| Reddi Wip Fat Free Whipped Topping | 0.000g |
| Orange-flavor drink, breakfast type, with pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Banana Bread, dry | 0.000g |
| Balsam-pear (bitter gourd), pods, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Soup, chicken broth, low sodium, canned | 0.000g |
| Beef, cured, corned beef, canned | 0.000g |
| Margarine-like spread, fat free, liquid, salted | 0.000g |
| Frozen novelties, ice cream type, chocolate or caramel covered, with nuts | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Doughnuts, yeast-leavened, glazed, enriched (includes honey buns) | 0.000g |
| Spices, ginger, ground | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, NUTRAMIGEN, with iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Soup, chicken broth, canned, condensed | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, KRETSCHMER Honey Crunch Wheat Germ | 0.000g |
| Lemonade, frozen concentrate, pink, prepared with water | 0.000g |
| Cranberry sauce, canned, sweetened | 0.000g |
| Peach nectar, canned, without added ascorbic acid | 0.000g |
| Vegetarian meatloaf or patties | 0.000g |
| Wheat flour, white, all-purpose, unenriched | 0.000g |
| Cereals, MALTEX, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, raw | 0.000g |
| Soy sauce made from hydrolyzed vegetable protein | 0.000g |
| Creamy dressing, made with sour cream and/or buttermilk and oil, reduced calorie | 0.000g |
| Blueberries, frozen, sweetened | 0.000g |
| Bread, oatmeal, toasted | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, corn, creamed, junior | 0.000g |
| Frostings, chocolate, creamy, ready-to-eat | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, dry | 0.000g |
| Game meat, rabbit, wild, cooked, stewed | 0.000g |
| Peanut butter, chunk style, with salt | 0.000g |
| Noodles, egg, spinach, cooked, enriched | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, spleen, raw | 0.000g |
| Rice, brown, long-grain, cooked | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, frozen, fordhook, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Nuts, pine nuts, dried | 0.000g |
| Onions, frozen, chopped, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Shortening frying (heavy duty), soybean (hydrogenated), linoleic (30%) stabilizers with silicon | 0.000g |
| Soup, cream of potato, canned, condensed | 0.000g |
| Candies, semisweet chocolate | 0.000g |
| Candies, NESTLE, BUTTERFINGER Bar | 0.000g |
| Millet, puffed | 0.000g |
| Pears, dried, sulfured, stewed, without added sugar | 0.000g |
| Nuts, mixed nuts, oil roasted, with peanuts, without salt added | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Cookies, coconut macaroons, prepared from recipe | 0.000g |
| Spices, celery seed | 0.000g |
| Spices, chili powder | 0.000g |
| Chicken, meatless, breaded, fried | 0.000g |
| Fish, herring, Atlantic, pickled | 0.000g |
| Oil, corn, peanut, and olive | 0.000g |
| Lettuce, green leaf, raw | 0.000g |
| Cereals, CREAM OF RICE, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, prepared | 0.000g |
| Oil, vegetable, industrial, palm and palm kernel, filling fat | 0.000g |
| Pimento, canned | 0.000g |
| Oil, vegetable, walnut | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Salad dressing, honey mustard dressing, reduced calorie | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Butter Chocolate Candies | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Babyfood, fruit supreme dessert | 0.000g |
| Coffee, instant, regular, prepared with water | 0.000g |
| Pears, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sweet potato, canned, syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, sucralose, SPLENDA packets | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, prepared from flakes without milk, whole milk and butter added | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, yellow | 0.000g |
| Bamboo shoots, raw | 0.000g |
| Pie, banana cream, prepared from mix, no-bake type | 0.000g |
| Cake, angelfood, dry mix, prepared | 0.000g |
| Cheese, pasteurized process, american, low fat | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, low iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Mushrooms, brown, Italian, or Crimini, raw | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain, toasted (includes whole-grain) | 0.000g |
| Soup, chunky beef, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Tofu, extra firm, prepared with nigari | 0.000g |
| Milk shakes, thick chocolate | 0.000g |
| Beet greens, raw | 0.000g |
| Frostings, cream cheese-flavor, ready-to-eat | 0.000g |
| Cabbage, savoy, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |