| McDONALD'S, Hotcakes (plain) | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Biscuit, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Beef, round, outside round, bottom round, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| TACO BELL, Soft Taco with beef | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Cheese Pizza, THIN 'N CRISPY Crust | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Butter Chocolate Candies | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Game meat, deer, top round, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, tongue, cooked, simmered | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Waffles, buttermilk, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Beef, ground, patties, frozen, cooked, broiled | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, TWIX Caramel Cookie Bars | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, 60% fat, stick | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, junior | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Fast foods, miniature cinnamon rolls | 0.000g |
| Candies, 5TH AVENUE Candy Bar | 0.000g |
| McDONALD'S, Spicy Buffalo Sauce | 0.000g |
| BURGER KING, Hash Brown Rounds | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, SNICKERS Bar | 0.000g |
| TACO BELL, BURRITO SUPREME with steak | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Biscuits | 0.000g |
| Elk, free range, roast, eye of round, cooked (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Caribou, shoulder meat, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" Pizza, cheese topping, regular crust | 0.000g |
| Babyfood, cereal, oatmeal, dry | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, strained | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Milk Chocolate Candies | 0.000g |
| Waffle, buttermilk, frozen, ready-to-heat, toasted | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, powder | 0.000g |
| Crustaceans, crab, alaska king, imitation, made from surimi | 0.000g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Beef, ground, 95% lean meat / 5% fat, raw | 0.000g |
| Turkey, liver, all classes, raw | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| BURGER KING, French Toast Sticks | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), sweetened, flaked, packaged | 0.000g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROOT LOOPS | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, white | 0.000g |
| Nuts, walnuts, black, dried | 0.000g |
| TACO BELL, BURRITO SUPREME with beef | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Fish, fish portions and sticks, frozen, preheated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, Honey Nut CHEX | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| USDA Commodity, beef, canned | 0.000g |
| Snacks, tortilla chips, ranch-flavor | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, prepared with water | 0.000g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, patty, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Beans, baked, canned, plain or vegetarian | 0.000g |
| Cucumber, with peel, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, whole wheat, rolled oats, presweetened, with almonds, single brand | 0.000g |
| Candies, milk chocolate coated peanuts | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, large patty; with condiments | 0.000g |
| Rice bowl with chicken, frozen entree, prepared (includes fried, teriyaki, and sweet and sour varieties) | 0.000g |
| Turkey, liver, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| Chilchen (Red Berry Beverage) (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, LUCKY CHARMS | 0.000g |
| Game meat, deer, loin, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Mushrooms, enoki, raw | 0.000g |
| Candies, nougat, with almonds | 0.000g |
| Candies, truffles, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Soup, chili beef, canned, condensed | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, enriched, without added salt | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, flakes without milk, dry form | 0.000g |
| Mutton, cooked, roasted (Navajo) | 0.000g |
| Candies, TOOTSIE ROLL, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Baking chocolate, unsweetened, squares | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, without salt | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, with nuts, prepared-by-recipe | 0.000g |
| McDONALD'S, Sweet 'N Sour Sauce | 0.000g |
| Fish, Salmon, Chum, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Beans, navy, mature seeds, cooked, boiled, with salt | 0.000g |
| Beef, ground, 95% lean meat / 5% fat, patty, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Luncheon meat, beef, thin sliced | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, dietetic or low calorie | 0.000g |
| WENDY'S, Jr. Hamburger, with cheese | 0.000g |
| Game meat, bison, top round, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Candies, caramels, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, FRUIT HARVEST Apple Cinnamon | 0.000g |
| Candies, HERSHEY, REESESTICKS crispy wafers, peanut butter, milk chocolate | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Chocolate Candies | 0.000g |
| Nuts, walnuts, english | 0.000g |
| Potatoes, french fried, all types, salt added in processing, frozen, unprepared | 0.000g |
| Cabbage, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Game meat, bison, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |