| Smelt, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat, without salt | 0.000g |
| Biscuits, plain or buttermilk, refrigerated dough, higher fat | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Candies, semisweet chocolate | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Doughnuts, yeast-leavened, glazed, enriched (includes honey buns) | 0.000g |
| Fast foods, bagel, with ham, egg, and cheese | 0.000g |
| Malted drink mix, natural, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, fat-free | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Corn pudding, home prepared | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Candies, 5TH AVENUE Candy Bar | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, junior | 0.000g |
| Fast foods, biscuit, with sausage | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Tempeh | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, strained | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, commercial, regular | 0.000g |
| Carrots, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, SNICKERS Bar | 0.000g |
| TACO BELL, BURRITO SUPREME with steak | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Biscuits | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" Pizza, cheese topping, regular crust | 0.000g |
| Babyfood, cereal, oatmeal, dry | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Milk Chocolate Candies | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, powder | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| Fish, halibut, cooked, with skin (Alaska Native) | 0.000g |
| Kielbasa, kolbassy, pork, beef, nonfat dry milk added | 0.000g |
| Fish, roughy, orange, cooked, dry heat | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROOT LOOPS | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, white | 0.000g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, with nuts, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat | 0.000g |
| Spices, poppy seed | 0.000g |
| Turkey roll, light meat | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 10% protein, unbleached, enriched | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, microwaved | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Super Supreme Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Candies, soft fruit and nut squares | 0.000g |
| Chicken breast tenders, cooked, conventional oven | 0.000g |
| Seal, bearded (Oogruk), meat, dried, in oil (Alaska Native) | 0.000g |
| Spaghetti with meat sauce, frozen entree | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, strained | 0.000g |
| Fish, salmon, pink, canned, drained solids with bone | 0.000g |
| Snacks, pretzels, hard, plain, salted | 0.000g |
| English muffins, plain, enriched, with ca prop (includes sourdough) | 0.000g |
| USDA Commodity, luncheon meat, canned | 0.000g |
| Cabbage, common, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| USDA Commodity, chicken fajita strips, frozen | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BASIC 4 | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Chicken patty, frozen, uncooked | 0.000g |
| Fast foods, cheeseburger; double, regular patty; double decker bun with condiments and special sauce | 0.000g |
| Waffles, plain, frozen, ready -to-heat, toasted | 0.000g |
| Formulated bar, POWER BAR, chocolate | 0.000g |
| Ham, sliced, extra lean | 0.000g |
| Candies, caramels, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Candies, HERSHEY, REESESTICKS crispy wafers, peanut butter, milk chocolate | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Chocolate Candies | 0.000g |
| Nuts, walnuts, english | 0.000g |
| Cabbage, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" Pizza, cheese topping, thin crust | 0.000g |
| Potatoes, mashed, home-prepared, whole milk and butter added | 0.000g |
| Luncheon meat, beef, thin sliced | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, dietetic or low calorie | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, OATMEAL CRISP with Almonds | 0.000g |
| Mushrooms, shiitake, stir-fried | 0.000g |
| Ice creams, vanilla, light | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, ALPEN | 0.000g |
| Veal, leg (top round), separable lean only, cooked, pan-fried, breaded | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, CHEERIOS | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, unenriched, dry | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, green beans, strained | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, GOLDEN PUFFS | 0.000g |
| Soup, egg drop, Chinese restaurant | 0.000g |
| Nuts, hazelnuts or filberts | 0.000g |
| Cucumber, peeled, raw | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" Pizza, cheese topping, thick crust | 0.000g |
| Candies, fudge, vanilla with nuts | 0.000g |
| Cereals ready to eat, composite character cereals (movies, TV), brand A | 0.000g |
| Toaster Pastries, fruit, frosted (include apples,blueberry,cherry,strawberry) | 0.000g |
| Fish, halibut, raw, with skin (Alaska Native) | 0.000g |
| Fish, salmon, red, (sockeye), kippered (Alaska Native) | 0.000g |
| USDA Commodity, pork, canned | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S RAISIN BRAN | 0.000g |
| Carrots, frozen, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Oil, bearded seal (Oogruk) (Alaska Native) | 0.000g |
| Chicken breast tenders, cooked, microwaved | 0.000g |
| Candies, REESE's Fast Break, milk chocolate, peanut butter, soft nougats, candy bar | 0.000g |
| Cake, snack cakes, creme-filled, sponge | 0.000g |