| Cream substitute, powdered, light | 0.000g |
| Chocolate-flavored drink, whey and milk based | 0.000g |
| Squash, winter, hubbard, cooked, boiled, mashed, without salt | 0.000g |
| Beef, cured, sausage, cooked, smoked | 0.000g |
| Cereals, CREAM OF RICE, cooked with water, without salt | 0.000g |
| Fruit cocktail, (peach and pineapple and pear and grape and cherry), canned, water pack, solids and liquids | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Melon balls, frozen | 0.000g |
| Reddi Wip Fat Free Whipped Topping | 0.000g |
| Orange-flavor drink, breakfast type, with pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Banana Bread, dry | 0.000g |
| Balsam-pear (bitter gourd), pods, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Peaches, frozen, sliced, sweetened | 0.000g |
| Beef, bottom sirloin, tri-tip, separable lean only, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Wheat flours, bread, unenriched | 0.000g |
| Snacks, granola bar, fruit-filled, nonfat | 0.000g |
| Beans, pinto, mature seeds, canned | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, raw | 0.000g |
| Kale, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Soy sauce made from hydrolyzed vegetable protein | 0.000g |
| Blueberries, frozen, sweetened | 0.000g |
| Bread, oatmeal, toasted | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, corn, creamed, junior | 0.000g |
| Frostings, chocolate, creamy, ready-to-eat | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, ears, frozen, raw | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, dry | 0.000g |
| Game meat, rabbit, wild, cooked, stewed | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, spleen, raw | 0.000g |
| Turkey, all classes, skin only, raw | 0.000g |
| Rice, brown, long-grain, cooked | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, frozen, fordhook, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean only, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, roasted | 0.000g |
| Buckwheat groats, roasted, cooked | 0.000g |
| Babyfood, peas and brown rice | 0.000g |
| Lamb, variety meats and by-products, heart, raw | 0.000g |
| Beans, kidney, all types, mature seeds, raw | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled | 0.000g |
| Broadbeans (fava beans), mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Parsnips, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Fish, anchovy, european, raw | 0.000g |
| Beef, round, tip round, separable lean only, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, roasted | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, Low Fat 100% Natural Granola with Raisins | 0.000g |
| Cheese, gruyere | 0.000g |
| Blueberries, raw | 0.000g |
| Sausage, Vienna, canned, chicken, beef, pork | 0.000g |
| Cherries, sweet, canned, water pack, solids and liquids | 0.000g |
| Plums, canned, purple, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Babyfood, juice, orange and pineapple | 0.000g |
| Sapodilla, raw | 0.000g |
| Apricots, frozen, sweetened | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, contains caffeine | 0.000g |
| Dandelion greens, raw | 0.000g |
| Veal, composite of trimmed retail cuts, separable lean and fat, cooked | 0.000g |
| Duck, domesticated, liver, raw | 0.000g |
| Cereals, farina, enriched, dry | 0.000g |
| Cheese, pasteurized process, american, low fat | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, low iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Mushrooms, brown, Italian, or Crimini, raw | 0.000g |
| Milk shakes, thick chocolate | 0.000g |
| Beet greens, raw | 0.000g |
| Cookies, chocolate chip, dry mix | 0.000g |
| Frostings, cream cheese-flavor, ready-to-eat | 0.000g |
| Potatoes, baked, skin, without salt | 0.000g |
| Child formula, MEAD JOHNSON, PORTAGEN, with iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Babyfood, juice, pear | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn flakes, low sodium | 0.000g |
| Beans, snap, yellow, canned, regular pack, drained solids | 0.000g |
| Potatoes, boiled, cooked without skin, flesh, with salt | 0.000g |
| Yeast extract spread | 0.000g |
| Rice noodles, dry | 0.000g |
| Milk, chocolate, fluid, commercial, reduced fat, with added calcium | 0.000g |
| Beans, black turtle soup, mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Babyfood, cereal, oatmeal, with applesauce and bananas, strained | 0.000g |
| Cheese, cottage, lowfat, 2% milkfat | 0.000g |
| Orange-flavor drink, breakfast type, low calorie, powder | 0.000g |
| Lamb, domestic, shoulder, whole (arm and blade), separable lean and fat, trimmed to 1/4" fat, choice, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, bran flakes, single brand | 0.000g |
| Game meat, antelope, raw | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, sweet | 0.000g |
| Nuts, coconut milk, raw (liquid expressed from grated meat and water) | 0.000g |
| Cheese, mozzarella, nonfat | 0.000g |
| Sausage, Italian, pork, cooked | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Apple ZINGS | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER CRUNCHY BRAN | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S CORN POPS | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, instant, prepared with whole milk | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, MALT-O-MEAL, TOASTY O'S | 0.000g |
| Puddings, chocolate flavor, low calorie, instant, dry mix | 0.000g |
| Cherries, sweet, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Polish sausage, pork | 0.000g |
| Sour dressing, non-butterfat, cultured, filled cream-type | 0.000g |
| Babyfood, baked product, finger snacks cereal | 0.000g |
| Pork, cured, ham, extra lean and regular, canned, unheated | 0.000g |
| Spaghetti, whole-wheat, cooked | 0.000g |
| Soup, cream of mushroom, low sodium, ready-to-serve, canned | 0.000g |
| Shake, fast food, chocolate | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, brain, cooked, braised | 0.000g |
| Soy flour, low-fat, crude protein basis (N x 6.25) | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, regular, cooked | 0.000g |