| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Clam and tomato juice, canned | 0.000g |
| Apple cider-flavored drink, powder, added vitamin C and sugar | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Leavening agents, baking powder, double-acting, straight phosphate | 0.000g |
| Egg, white, dried | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, sucralose, SPLENDA packets | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Wine, non-alcoholic | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, prepared with water | 0.000g |
| Cranberry juice cocktail, frozen concentrate | 0.000g |
| Sour cream, fat free | 0.000g |
| Frozen novelties, ice type, lime | 0.000g |
| USDA Commodity, beef, patties (100%), frozen, cooked | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, dry | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sodium saccharin, lemon-flavored, powder, decaffeinated | 0.000g |
| Babyfood, fruit, plums with tapioca, without ascorbic acid, strained | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce, junior | 0.000g |
| Carbonated beverage, low calorie, cola or pepper-type, with aspartame, without caffeine | 0.000g |
| Asparagus, cooked, boiled, drained | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, without caffeine | 0.000g |
| Cranberry-apple juice drink, low calorie, with vitamin C added | 0.000g |
| Sports drink, fruit-flavored, low calorie, ready-to-drink | 0.000g |
| Pectin, liquid | 0.000g |
| Limeade, frozen concentrate | 0.000g |
| McDONALD'S, Honey | 0.000g |
| Carbonated beverage, root beer | 0.000g |
| Carbonated beverage, tonic water | 0.000g |
| Tea, instant, unsweetened, powder, decaffeinated | 0.000g |
| Babyfood, fruit, plums with tapioca, without ascorbic acid, junior | 0.000g |
| Mushrooms, portabella, grilled | 0.000g |
| Carbonated beverage, chocolate-flavored soda | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, junior | 0.000g |
| Candies, divinity, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Pie fillings, apple, canned | 0.000g |
| Jams and preserves, apricot | 0.000g |
| Vinegar, distilled | 0.000g |
| Coffee, instant, with chicory, prepared with water | 0.000g |
| Fruit-flavored drink, dry powdered mix, low calorie, with aspartame | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sodium saccharin, lemon-flavored, prepared | 0.000g |
| Marmalade, orange | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, saccharin | 0.000g |
| Soup, beef broth, bouillon, consomme, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Leavening agents, cream of tartar | 0.000g |
| Egg, white, dried, powder, glucose reduced | 0.000g |
| Egg, white, raw, frozen | 0.000g |
| Candies, dark chocolate coated coffee beans | 0.000g |
| Alcoholic beverage, whiskey sour, canned | 0.000g |
| Carbonated beverage, orange | 0.000g |
| Limeade, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Breakfast type drink, orange flavor, reduced sugar | 0.000g |
| Fish, lingcod, raw | 0.000g |
| Frozen novelites, juice type, juice with cream | 0.000g |
| Lemonade, powder | 0.000g |
| Sauce, teriyaki, ready-to-serve | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce and cherries, junior | 0.000g |
| Lemonade, powder, prepared with water | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, boiled, without skin | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, STARBURST Fruit Chews, Original fruits | 0.000g |
| Coffee, instant, regular, prepared with water | 0.000g |
| Carbonated beverage, cream soda | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, strained | 0.000g |
| Babyfood, dessert, peach cobbler, strained | 0.000g |
| Candies, gumdrops, starch jelly pieces | 0.000g |
| Tea, herb, chamomile, brewed | 0.000g |
| Water, tap, drinking | 0.000g |
| Sauce, worcestershire | 0.000g |
| Yogurt, chocolate, nonfat milk | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, whiskey, 86 proof | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, with higher caffeine | 0.000g |
| Grape drink, canned | 0.000g |
| Sugars, brown | 0.000g |
| Tea, brewed, prepared with tap water | 0.000g |
| Mixed vegetable and fruit juice drink, with added nutrients | 0.000g |
| Soup, consomme with gelatin, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Lemonade-flavor drink, powder | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, rum, 80 proof | 0.000g |
| Puddings, coconut cream, dry mix, instant | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 100 proof | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, table, white | 0.000g |
| Bean beverage | 0.000g |
| Frankfurter, beef, pork, and turkey, fat free | 0.000g |
| Tea, instant, unsweetened, powder, prepared | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, boiled, without skin, with salt | 0.000g |
| Carbonated beverage, low calorie, cola or pepper-types, with sodium saccharin, contains caffeine | 0.000g |
| Corn beverage | 0.000g |
| Babyfood, fruit, apricot with tapioca, strained | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 80 proof | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, reduced calorie, with aspartame, prepared with water | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared | 0.000g |
| Carbonated beverage, lemon-lime soda, contains caffeine | 0.000g |
| Alcoholic beverage, beer, regular, all | 0.000g |
| Frozen novelties, juice type, orange | 0.000g |
| Babyfood, fruit, bananas and pineapple with tapioca, strained | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 86 proof | 0.000g |
| Fish, scup, raw | 0.000g |