| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, raw | 0.000g |
| USDA Commodity, Bakery , Flour Mix Low-fat | 0.000g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, cooked, braised | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Waffles, buttermilk, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Beef, ground, patties, frozen, cooked, broiled | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Emu, fan fillet, cooked, broiled | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Chicken, ground, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, boneless, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Potatoes, french fried, shoestring, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.000g |
| Snacks, RALSTON PURINA, CHEX MIX | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, rolled oats, presweetened, with walnuts and fruit, single brand | 0.000g |
| McDONALD'S, Hash Browns | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Snacks, soy chips or crisps, salted | 0.000g |
| WENDY'S, Frosty Dairy Dessert | 0.000g |
| Soup, SWANSON Chicken Broth 99% Fat Free | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, HEALTHY CHOICE, KELLOGG'S Almond Crunch with Raisins | 0.000g |
| Pork, shoulder, petite tender, boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Fast foods, biscuit, with sausage | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Whale, beluga, meat, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, UNCLE SAM CEREAL | 0.000g |
| Elk, free range, roast, eye of round, cooked (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Frankfurter, chicken | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, commercial, regular, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S, RAISIN BRAN CRUNCH | 0.000g |
| WENDY'S, CLASSIC SINGLE Hamburger, no cheese | 0.000g |
| Beef, grass-fed, ground, raw | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Fish, salmon, king, with skin, kippered, (Alaska Native) | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Soup, wonton, Chinese restaurant | 0.000g |
| Bread, white, commercially prepared (includes soft bread crumbs) | 0.000g |
| Beans, navy, mature seeds, raw | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, with salt | 0.000g |
| Nuts, walnuts, black, dried | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, with nuts, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, composite of separable fat, raw | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Fish, salmon, red, canned, bones removed (Alaska Native) | 0.000g |
| Snacks, tortilla chips, ranch-flavor | 0.000g |
| McDONALD'S, Chicken McNUGGETS | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, prepared with water | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, tenderloin, separable lean only, raw | 0.000g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, WHEATIES Raisin Bran | 0.000g |
| Fast foods, hamburger, large, single patty, with condiments | 0.000g |
| Oil, corn and canola | 0.000g |
| Potatoes, french fried, crinkle or regular cut, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Cucumber, with peel, raw | 0.000g |
| Pork, Shoulder breast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Pancakes, plain, frozen, ready-to-heat, microwave (includes buttermilk) | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, large patty; with condiments | 0.000g |
| Fast foods, chicken tenders | 0.000g |
| Pork, cured, feet, pickled | 0.000g |
| Rice bowl with chicken, frozen entree, prepared (includes fried, teriyaki, and sweet and sour varieties) | 0.000g |
| Chilchen (Red Berry Beverage) (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, LUCKY CHARMS | 0.000g |
| PIZZA HUT 12" Cheese Pizza, THIN 'N CRISPY Crust | 0.000g |
| Frankfurter, turkey | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain (includes whole-grain) | 0.000g |
| McDONALD'S, Peanuts (for Sundaes) | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Original Round Cheese Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit (includes apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, unheated, separable lean only | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, skin only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, without salt | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, with nuts, prepared-by-recipe | 0.000g |
| Pie crust, deep dish, frozen, baked, made with enriched flour | 0.000g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.000g |
| McDONALD'S, Sweet 'N Sour Sauce | 0.000g |
| Fish, Salmon, Chum, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Beans, navy, mature seeds, cooked, boiled, with salt | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, slice, boneless, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Oil, spotted seal (Alaska Native) | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Elk, free range, ground, raw (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, MILKY WAY Midnight Bar | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, back, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| WENDY'S, CLASSIC DOUBLE, with cheese | 0.000g |
| Mushrooms, shiitake, stir-fried | 0.000g |
| Corn, white, steamed (Navajo) | 0.000g |