| Smelt, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, round, outside round, bottom round, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, cooked, braised | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, APPLE CINNAMON CHEERIOS | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder tender, medallion, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip side, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Turkey, heart, all classes, raw | 0.000g |
| Soup, chunky chicken noodle, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, frozen | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Rolls, hamburger or hotdog, plain | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Fish, salmon, king, with skin, kippered, (Alaska Native) | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Avocados, raw, all commercial varieties | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 15% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 13% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Chicken nuggets, frozen, uncooked | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, prepared with water | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, WHEATIES Raisin Bran | 0.000g |
| BURGER KING, WHOPPER, with cheese | 0.000g |
| Asparagus, cooked, boiled, drained | 0.000g |
| Frostings, glaze, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Chocolate syrup, prepared with whole milk | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip center, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 9% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER 100% Natural Cereal with oats, honey, and raisins | 0.000g |
| Fish, salmon, sockeye, canned, drained solids with bone | 0.000g |
| Chicken patty, frozen, cooked | 0.000g |
| Veal, variety meats and by-products, liver, cooked, braised | 0.000g |
| Fish, salmon, chum, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Milk, whole, 3.25% milkfat | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, skin only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Hexagons | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.000g |
| Soup, tomato vegetable, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder tender, medallion, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Macaroni, dry, enriched | 0.000g |
| Turkey, gizzard, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Acorn stew (Apache) | 0.000g |
| Oil, spotted seal (Alaska Native) | 0.000g |
| Veal, variety meats and by-products, liver, cooked, pan-fried | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, dry | 0.000g |
| Beans, baked, canned, with pork and tomato sauce | 0.000g |
| Veal, variety meats and by-products, liver, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat and bran, presweetened with nuts and fruits | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, boiled, without skin, with salt | 0.000g |
| Eggnog-flavor mix, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, cooked, grilled | 0.000g |
| Beef sausage, pre-cooked | 0.000g |
| Veal, variety meats and by-products, thymus, cooked, braised | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, breast, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Corn beverage | 0.000g |
| McDONALD'S, Apple Dippers with Low Fat Caramel Sauce | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Babyfood, dinner, vegetables and beef, strained | 0.000g |
| Puddings, vanilla, dry mix, instant | 0.000g |
| BURGER KING, DOUBLE WHOPPER, with cheese | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, breast, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Noodles, egg, dry, unenriched | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, dry | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, squash, junior | 0.000g |
| Chocolate-flavor beverage mix, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Beans, baked, canned, with pork and sweet sauce | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon, toasted (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| Mushroom, oyster, raw | 0.000g |
| Soup, onion, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Carrots, raw | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 10% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Soup, black bean, canned, condensed | 0.000g |
| Avocados, raw, California | 0.000g |
| Fish, tilapia, raw | 0.000g |
| Milk, chocolate, fluid, commercial, reduced fat | 0.000g |
| Burrito, beef and bean, microwaved | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 15% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, tripe, cooked, simmered | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, prepared with water | 0.000g |
| Apricots, dried, sulfured, uncooked | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, squash, strained | 0.000g |
| Bread crumbs, dry, grated, seasoned | 0.000g |
| Egg, yolk, raw, frozen | 0.000g |
| Snacks, tortilla chips, plain, yellow corn | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, cooked, grilled | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, powder | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, rice, wheat, oats, presweetened, with fruit and almonds, single brand | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |