| McDONALD'S, Cheeseburger | 0.00g |
| Pork, pickled pork hocks | 0.00g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| Cheese, cottage, lowfat, 2% milkfat | 0.00g |
| Light Ice Cream, soft serve, blended with cookie pieces | 0.00g |
| Egg, Cheese and Sausage Griddle Cake Sandwich | 0.00g |
| Salad dressing, ranch dressing, commercial, regular | 0.00g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, boneless, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.00g |
| Potatoes, white, flesh and skin, baked | 0.00g |
| Potatoes, french fried, shoestring, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.00g |
| Babyfood, corn and sweet potatoes, strained | 0.00g |
| Snacks, RALSTON PURINA, CHEX MIX | 0.00g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.00g |
| Babyfood, fruit, pears and pineapple, junior | 0.00g |
| Applesauce, canned, unsweetened, without added ascorbic acid (includes USDA commodity) | 0.00g |
| Salad dressing, thousand island dressing, fat-free | 0.00g |
| Soup, SWANSON Chicken Broth 99% Fat Free | 0.00g |
| McDONALD'S, Bacon Ranch Salad without chicken | 0.00g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat, without salt | 0.00g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Squash, Indian, cooked, boiled (Navajo) | 0.00g |
| USDA Commodity, mixed fruit (peaches, pears, grapes), canned, light syrup, solids and liquids | 0.00g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.00g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.00g |
| Spices, chili powder | 0.00g |
| POPEYES, Fried Chicken, Mild, Skin and Breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.00g |
| Tomato products, canned, paste, with salt added | 0.00g |
| Stew, mutton, corn, squash (Navajo) | 0.00g |
| Peas, green, frozen, cooked, boiled, drained, without salt | 0.00g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.00g |
| Whale, beluga, meat, dried (Alaska Native) | 0.00g |
| Cereals ready-to-eat, UNCLE SAM CEREAL | 0.00g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, with salt | 0.00g |
| Corn, sweet, yellow, canned, vacuum pack, no salt added | 0.00g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, without salt | 0.00g |
| Babyfood, dinner, vegetables and beef, junior | 0.00g |
| Cornmeal, yellow (Navajo) | 0.00g |
| Snacks, popcorn, air-popped | 0.00g |
| McDONALD'S, Vanilla TRIPLE THICK Shake | 0.00g |
| Cranberries, raw | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, whole, boneless, separable lean and fat, heated, roasted | 0.00g |
| Corn, sweet, yellow, frozen, kernels on cob, unprepared | 0.00g |
| Babyfood, fruit, applesauce and apricots, junior | 0.00g |
| Salad dressing, italian dressing, commercial, regular, without salt | 0.00g |
| Brussels sprouts, raw | 0.00g |
| Mushrooms, white, stir-fried | 0.00g |
| McDONALD'S, Sausage McGRIDDLES | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.00g |
| Fish, halibut, cooked, with skin (Alaska Native) | 0.00g |
| BURGER KING, French Toast Sticks | 0.00g |
| Stew, steamed corn (Navajo) | 0.00g |
| Candies, chocolate, dark, 70-85% cacao solids | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Breast, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), sweetened, flaked, packaged | 0.00g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored | 0.00g |
| Babyfood, cereal, mixed, with bananas, dry | 0.00g |
| Squash, winter, butternut, raw | 0.00g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, bleached, unenriched | 0.00g |
| Pineapple, raw, extra sweet variety | 0.00g |
| Wheat flour, white (industrial), 15% protein, bleached, enriched | 0.00g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.00g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| Potato puffs, frozen, oven-heated | 0.00g |
| Wheat flour, white (industrial), 13% protein, bleached, enriched | 0.00g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.00g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.00g |
| Watermelon, raw | 0.00g |
| Pancakes, plain, frozen, ready-to-heat, microwave (includes buttermilk) | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean only, unheated | 0.00g |
| Asparagus, cooked, boiled, drained | 0.00g |
| POPEYES, Mild Chicken Strips, analyzed 2006 | 0.00g |
| Fast foods, bagel, with breakfast steak, egg, cheese, and condiments | 0.00g |
| Beans, snap, green, frozen, all styles, microwaved | 0.00g |
| Wheat flour, white (industrial), 9% protein, bleached, unenriched | 0.00g |
| McDONALD'S, Apple Dippers | 0.00g |
| McDONALD'S, McFLURRY with OREO cookies | 0.00g |
| Stew, dumpling with mutton (Navajo) | 0.00g |
| Frankfurter, turkey | 0.00g |
| Peas, green, cooked, boiled, drained, with salt | 0.00g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, unheated, separable lean only | 0.00g |
| Fish, salmon, chum, dried (Alaska Native) | 0.00g |
| McDONALD'S, Peanuts (for Sundaes) | 0.00g |
| Milk, whole, 3.25% milkfat | 0.00g |
| Blueberries, canned, light syrup, drained | 0.00g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.00g |
| Pineapple juice, canned, unsweetened, without added ascorbic acid | 0.00g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.00g |
| Pork, cured, ham with natural juices, rump, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.00g |
| Tomato products, canned, puree, without salt added | 0.00g |
| Chicken, broilers or fryers, skin only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.00g |
| Peppers, sweet, green, raw | 0.00g |
| Corn, sweet, yellow, cooked, boiled, drained, without salt | 0.00g |
| Salad dressing, buttermilk, lite | 0.00g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Hexagons | 0.00g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Crispy Chicken Strips, analyzed prior to January 2007 | 0.00g |
| Fast foods, cheeseburger; single, large patty; with condiments and vegetables | 0.00g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.00g |
| Cheese, neufchatel | 0.00g |