| Cream substitute, powdered, light | 0.000g |
| Cereals, CREAM OF RICE, cooked with water, without salt | 0.000g |
| Fruit cocktail, (peach and pineapple and pear and grape and cherry), canned, water pack, solids and liquids | 0.000g |
| Peanut butter, smooth style, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Melon balls, frozen | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, reduced fat | 0.000g |
| Puddings, coconut cream, dry mix, regular | 0.000g |
| Shortening cake mix, soybean (hydrogenated) and cottonseed (hydrogenated) | 0.000g |
| Apples, raw, with skin | 0.000g |
| Rice noodles, cooked | 0.000g |
| Grapes, canned, thompson seedless, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Creamy Wheat, farina, enriched, prepared with water, no salt | 0.000g |
| Melons, honeydew, raw | 0.000g |
| Pickles, cucumber, sour, low sodium | 0.000g |
| Sugar-apples, (sweetsop), raw | 0.000g |
| Corn, sweet, yellow, canned, brine pack, regular pack, solids and liquids | 0.000g |
| Candies, gum drops, dietetic or low calorie (sorbitol) | 0.000g |
| Tea, brewed, prepared with distilled water | 0.000g |
| Alcoholic beverage, whiskey sour, prepared from item 14028 | 0.000g |
| Cookies, peanut butter sandwich, regular | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Coffee, instant, regular, prepared with water | 0.000g |
| Pears, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Vegetables, mixed, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Cherries, sweet, frozen, sweetened | 0.000g |
| HORMEL Vegetarian Chili with Beans, canned entree | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Tempeh | 0.000g |
| Wine, non-alcoholic | 0.000g |
| Taro, raw | 0.000g |
| Onions, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, prepared with water | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S ALL-BRAN Original | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Babyfood, pears, dices, toddler | 0.000g |
| McDONALD'S, Spicy Buffalo Sauce | 0.000g |
| Sour cream, fat free | 0.000g |
| Frozen novelties, ice type, lime | 0.000g |
| Babyfood, apple-banana juice | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Cocoa, dry powder, hi-fat or breakfast, processed with alkali | 0.000g |
| Cowpeas, leafy tips, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Onions, spring or scallions (includes tops and bulb), raw | 0.000g |
| Beans, snap, green, frozen, cooked, boiled, drained without salt | 0.000g |
| Rutabagas, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, commercial, regular | 0.000g |
| Beans, snap, green, canned, regular pack, drained solids | 0.000g |
| Salad dressing, mayonnaise type, regular, with salt | 0.000g |
| Babyfood, dessert, peach cobbler, strained | 0.000g |
| Candies, gumdrops, starch jelly pieces | 0.000g |
| Chard, swiss, raw | 0.000g |
| Beans, snap, green variety, canned, regular pack, solids and liquids | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Biscuits | 0.000g |
| Okra, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Oil, vegetable, nutmeg butter | 0.000g |
| Raspberries, canned, red, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, dry | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Fruit punch drink, frozen concentrate | 0.000g |
| Water, tap, drinking | 0.000g |
| Sweet potato leaves, cooked, steamed, without salt | 0.000g |
| Strawberries, frozen, unsweetened | 0.000g |
| Sauce, worcestershire | 0.000g |
| Spices, anise seed | 0.000g |
| Squash, summer, zucchini, includes skin, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Soymilk, chocolate, with added calcium, vitamins A and D | 0.000g |
| Mulberries, raw | 0.000g |
| Beets, canned, regular pack, solids and liquids | 0.000g |
| Yogurt, chocolate, nonfat milk | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, whiskey, 86 proof | 0.000g |
| Oil, vegetable, cupu assu | 0.000g |
| Cake, german chocolate, dry mix, pudding-type | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, regular | 0.000g |
| Jams and preserves | 0.000g |
| Squash, winter, butternut, raw | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, with higher caffeine | 0.000g |
| Grape drink, canned | 0.000g |
| Babyfood, fruit, pears, strained | 0.000g |
| Spices, marjoram, dried | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Peanut butter, chunk style, without salt | 0.000g |
| Soy flour, defatted, crude protein basis (N x 6.25) | 0.000g |
| Water, bottled, generic | 0.000g |
| Boysenberries, canned, heavy syrup | 0.000g |
| Alcoholic beverage, creme de menthe, 72 proof | 0.000g |
| Basil, fresh | 0.000g |
| Syrups, corn, high-fructose | 0.000g |
| Cabbage, chinese (pak-choi), cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Nuts, coconut cream, canned, sweetened | 0.000g |
| Cocktail mix, non-alcoholic, concentrated, frozen | 0.000g |
| Cocoa, dry powder, hi-fat or breakfast, plain | 0.000g |
| Endive, raw | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, ENFACARE LIPIL, powder, with ARA and DHA | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, oatmeal, instant, low sodium, prepared with water | 0.000g |