| Soup, chicken broth cubes, dry, prepared with water | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Peach nectar, canned, without added ascorbic acid | 0.000g |
| Cookies, coconut macaroons, prepared from recipe | 0.000g |
| Fish, herring, Atlantic, pickled | 0.000g |
| Plums, canned, purple, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sapodilla, raw | 0.000g |
| Apricots, frozen, sweetened | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, contains caffeine | 0.000g |
| Duck, domesticated, liver, raw | 0.000g |
| Mushrooms, brown, Italian, or Crimini, raw | 0.000g |
| Babyfood, juice, pear | 0.000g |
| Yeast extract spread | 0.000g |
| Milk, chocolate, fluid, commercial, reduced fat, with added calcium | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, sweet | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple and plum | 0.000g |
| Carbonated beverage, cream soda | 0.000g |
| LOUIS RICH, Chicken Breast Classic Baked /Grill (carving board) | 0.000g |
| Sour cream, fat free | 0.000g |
| Frozen novelties, ice type, lime | 0.000g |
| Fish, tuna, light, canned in water, without salt, drained solids | 0.000g |
| Oil, vegetable, sunflower, linoleic, (approx. 65%) | 0.000g |
| Waxgourd, (chinese preserving melon), cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Leavening agents, yeast, baker's, active dry | 0.000g |
| Oil, vegetable, industrial, palm kernel (hydrogenated), confection fat, intermediate grade product | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, table, all | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), sweetened, shredded | 0.000g |
| Nuts, coconut water (liquid from coconuts) | 0.000g |
| Crustaceans, crab, blue, canned | 0.000g |
| Oil, industrial, coconut, principal uses candy coatings, oil sprays, roasting nuts | 0.000g |
| Strawberry-flavor beverage mix, powder | 0.000g |
| Sauce, teriyaki, ready-to-serve, reduced sodium | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, fructose, dry, powder | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), sweetened, flaked, packaged | 0.000g |
| Lemon juice, raw | 0.000g |
| Fruit punch drink, without added nutrients, canned | 0.000g |
| Fish, roughy, orange, cooked, dry heat | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sodium saccharin, lemon-flavored, powder, decaffeinated | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| McDONALD'S, Baked Apple Pie | 0.000g |
| Oil, vegetable, industrial, soy (partially hydrogenated ), palm, principal uses icings and fillings | 0.000g |
| Chicken breast, fat-free, mesquite flavor, sliced | 0.000g |
| Babyfood, fruit, plums with tapioca, without ascorbic acid, strained | 0.000g |
| Water, bottled, generic | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce, junior | 0.000g |
| Pomegranates, raw | 0.000g |
| Watermelon, raw | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, spleen, cooked, braised | 0.000g |
| Coriander (cilantro) leaves, raw | 0.000g |
| Carbonated beverage, low calorie, cola or pepper-type, with aspartame, without caffeine | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, without caffeine | 0.000g |
| Cranberry-apple juice drink, low calorie, with vitamin C added | 0.000g |
| Gravy, au jus, canned | 0.000g |
| Sports drink, fruit-flavored, low calorie, ready-to-drink | 0.000g |
| Sugars, powdered | 0.000g |
| Fruit-flavored drink mix, powder, unsweetened | 0.000g |
| Candies, jellybeans | 0.000g |
| Rhubarb, frozen, cooked, with sugar | 0.000g |
| Soup, chicken gumbo, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Puddings, all flavors except chocolate, low calorie, regular, dry mix | 0.000g |
| Passion-fruit juice, purple, raw | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix | 0.000g |
| Salad dressing, sweet and sour | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, light | 0.000g |
| Shortening confectionery, coconut (hydrogenated) and or palm kernel (hydrogenated) | 0.000g |
| Tamarinds, raw | 0.000g |
| Fish, tilefish, raw | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, fructose, liquid | 0.000g |
| Sugars, maple | 0.000g |
| Soup, beef broth or bouillon, powder, prepared with water | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BERRY BERRY KIX | 0.000g |
| Cabbage, raw | 0.000g |
| Sports drink, PEPSICO QUAKER GATORADE, GATORADE, fruit-flavored, ready-to-drink | 0.000g |
| Pears, canned, heavy syrup, drained | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), not sweetened | 0.000g |
| Corn beverage | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sodium saccharin, lemon-flavored, prepared | 0.000g |
| Candies, sugar-coated almonds | 0.000g |
| Alcoholic beverage, distilled, all (gin, rum, vodka, whiskey) 80 proof | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, reduced calorie, with aspartame, prepared with water | 0.000g |
| Frozen novelties, ice type, pop | 0.000g |
| Veggie burgers or soyburgers, unprepared | 0.000g |
| Oil, industrial, coconut (hydrogenated), used for whipped toppings and coffee whiteners | 0.000g |
| Nuts, almonds, blanched | 0.000g |
| Mushrooms, Maitake, Raw | 0.000g |
| Mollusks, conch, baked or broiled | 0.000g |
| Carbonated beverage, low calorie, cola or pepper-type, with aspartame, contains caffeine | 0.000g |
| Water, bottled, POLAND SPRING | 0.000g |
| Spices, coriander leaf, dried | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, reduced calorie, with aspartame | 0.000g |
| Carbonated beverage, reduced sugar, cola, contains caffeine and sweeteners | 0.000g |
| Fruit cocktail, (peach and pineapple and pear and grape and cherry), canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Lemonade, low calorie, with aspartame, powder, prepared with water | 0.000g |
| Oil, vegetable, almond | 0.000g |
| Puddings, chocolate, ready-to-eat, fat free | 0.000g |
| Fish, scup, raw | 0.000g |